Paris Barosu “Stage International” Uluslararasi Staj Programi

08.06.2022
8
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-

Paris Barosu tarafından düzenlenen Stage International genç avukat değişim programı 3 Ekim-25 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek.

30 yıldır düzenlenen ancak son 2 yıldır pandemi nedeni ile yapılamayan değişim programı, Fransızca diline hakim, Fransız hukuku ve Avrupa hukukunu öğrenmek, uluslararası bir çalışma ortamında avukatlık mesleğinde deneyim kazanmak isteyen genç avukatların katılımına açık.

Programın ilk bölümünde, Ekim ayında, program katılımcısı genç avukatlar Fransa’da meslek kuralları, Fransız hukuk sistemi ve adli prosedürler konularında, alanında uzman avukatlar ve eğitmenlerden eğitimler alacaklar. Eğitimler Paris Barosu Staj Eğitim Merkezi’nde verilecek. Teorik bölümün ardından katılımcılar, Paris’teki bir hukuk bürosunda Kasım ayı süresince staj yapacaklar.

Program süresi 8 hafta olarak belirlenmiştir.

Program başvurularının baromuz tarafından alınıp, değerlendirmenin ardından kriterlere uyan adayların (40 yaş altı ve iyi derecede Fransızca bilen) Paris Barosu’na 24 Haziran’a kadar bildirilmesi gerekmektedir.

Başvuru detayları için tıklayın https://www.istanbulbarosu.org.tr/HaberDetay.aspx?ID=17042&Desc=Paris-Barosu-%E2%80%9CStage-International%E2%80%9D-Uluslararasi-Staj-Programi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.